Veri Madenciliği ve Dijital Analiz.


Big Data Nedir ?

Big Data, Türkçe’de Büyük Veri anlamına gelir ve iş hayatında elde edilen her türlü mali, sosyal, ticari, aksiyonlardan oluşan verilerin tamamına verilen isimdir. Örneğin, ürün satışı yapmaktasınız ve kuruluşunuzdan bu yana 500bin satış yaptınız. Müşterilerinizin alışkanlıklarını belirlemek, doğru kampanyalar oluşturmak, pazarlama kararları verebilmek için bu verinin tamamı analiz edilerek sonuçlara varılmaktadır. Bu çalışmaların tamamına Büyük Veri Analizi veya Big Data Analysis denir.Verilerin İşlenmesi

Müşteri İlişkileri Yönetimi (CRM) yazılımları kullanmıyorsanız, pazarda yüksek kitlelere ulaşabilmeniz ve akışınızı kontrol altında tutabilmeniz için kullanmanızı önermekteyiz. CRM yazılımlarında toplanan tüm veriler Business Intelligence (İş Zekası) algoritmaları ile işlenebilir ve size bir sonraki adımınız için en karlı yatırımı sunabilir. Kapsamında veri madenciliği, analitik işleme, sorgulama ve raporlama bulunduran bu çalışmalar sonucu işlenmiş olan verileriniz ile maliyet düşürme, yeni iş fırsatları tanımlayabilme, dijital pazarlama alanlarında karar verme süreçlerinizi yönetirsiniz.

Ne Tür Firmalar BI (İş Zekası) & Veri Analizi Sistemleri Kullanır ?

Özellikle restoran zincirleri, perakende mağazalar BI Yazılımları kullanan birincil sektörlerdir. Restoranlar, menülerine ekleyecekleri yeni ürünleri belirlemek, var olan ürünlerin hangi içerikte sunulması gerektiğini müşteri talepleri ve maliyet açısından analiz edip BI yazılımları ile karar verebilirler. Hastanelerden bankalara, yiyecek-içecek sektöründen tekstile; endüstriyel ürünler sanayisinden hizmet sektörüne tüm firmalara fayda sağlayacak veri analizi sistemleri kurulabileceğini vurgulamaktayız.

 

Rakiplerinizi ve Hedef Kitlenizi Tanıyın, Müşterilerinizi İyi Anlayın


Davranış analizi, fiyatlandırma politikaları, müşteri odaklı kampanyalar, dönemsel stratejiler için kapsamlı veri analizi çalışmaları için bize ulaşın.